• DSC_0375a.JPG
  • DSC_0385.JPG
  • skorec2.jpg
  • slide.jpg

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 

Tak ako je základom pre architekta pôdorys, tak počas celého procesu návrhu interiéru je najdôležitejšie mať neustále na pamäti interiér ako celok. Nadväznosť vstupu na dennú a nočnú časť. Farbu a materiál obývacej zostavy s kuchyňou.

Alebo vyrovnanú kvalitatívnu úroveň zariadení. Je síce príjemné listovať si napríklad katalógom interiérových dverí a riešiť dvere samotné, ale keď sa nakoniec v jednom priestore vyskytnú tri rôzne dreviny, rôzneho materiálu, tak sa naše úsilie môže veľmi ľahko stať zbytočné. Interiér bude dýchať viacerými životmi a jednotnosť je ta-tam. Riešenie detailu je veľmi podstatná, ale až sekundárna záležitosť. „Dvihnime hlavu z piesku, a pozrime sa na vec zhora“.

Existuje určitá hierarchia priorít, na vrchu, ktorej sú práve vzťahy jednotlivých prvkov spoločného priestoru. Napríklad dizajn zriaďovacích predmetov majú pod palcom profesionáli vo výrobe. Oni riešia vzťahy medzi jednotlivými komponentmi nábytku. Potom nábytok môže byť pekný a účelový. Ako celok.

A nie len jedna zmes rôznych materiálov. Hoc by boli sami o sebe aj dokonalé. To isté platí pri tvorbe interiéru i exteriéru. Minimálne v rámci jednej miestnosti, lepšie v rámci jednej stavby. No a úplne fajn je ak berieme ohľad na okolité prostredie. Čo je však na Slovensku aj po rokoch kameň úrazu. Súčasná „ľudová tvorivosť“ a pokusy o individualitu pri riešeniach exteriérov domov je téma na dlhšie. Možno na budúce.