• DSC_0375a.JPG
  • DSC_0385.JPG
  • skorec2.jpg
  • slide.jpg

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

 ...alebo častá dilema pri výbere drezu do kuchynskej zostavy.                        

NEREZ (od českého slova NE„rezavět“), alebo ANTIKOR (od slova ANTI „korózia“) ako materiál extrémne hygienický, rozhodne predurčený na používanie v kuchyni. Ak sa Vám jedná hlavne o hygienu, nebojte sa škrabancov. Naopak, čím viac budete nerez škriabať, tým väčším antibakteriálnym účinkom sa Vám odvďačí. Ak ale chcete povrch bez škrabancov, na nerez zabudnite.

Ďalší parameter pri výbere je cena. V dnešnej dobe viac zvažovaný, ako kedykoľvek predtým. (čo si ja pamätám).

Jednoznačne najlacnejší drez sa dá vyrobiť z nerezu. Výrobca zvolí materiál najtenšej možnej hrúbky, vaničku vylisuje z toho istého kusu plechu, ako je ostatok drezu, ešte nejaké ušetrenie na balení a príslušenstve.....a šup do obchodných reťazcov! A mám k dispozícii drez s odkvapkávacou plochou aj za 27,90. Síce drez pri používaní nepríjemne rezonuje, ale pretrhnúť by sa nemal. Vanička je síce plytká, ale umývať sa v nej dá. Pri zatváraní, otváraní a čistení prepadu zatínam zuby a mraštím čelo. Ale je fakt, že týmto výberom ušetrím aj 90% možných nákladov na drez.

U drezu kameninového - kompozitného (silgranit, fragranit....) sa najskôr vyrobí forma, do ktorej sa drez odlieva. To znamená, že ak by bolo treba vaničku hlbokú aj pol metra, výrobné náklady sa moc líšiť nebudú. Na hrúbke materiálu tiež výrobca nemôže šetriť. Drez by sa len nekrčil a nezvonil ako lacný nerezový, ale nevydržal by. To je hlavný dôvod prečo majú kameninové drezy rozhodne vyrovnanejšie ceny ako nerezové. Generálne sa dá povedať, že cena kameninového drezu je podobná ako cena kvalitného nerezového.

Ak však chcete naozaj ľahko udržiavateľný drez, zauvažujte aj nad keramikou.

Zvlášť v našich zemepisných šírkach – Piešťany a okolie. Voda je tu totižto tak tvrdá, že nemecká stupnica tvrdosti vody, takúto hodnotu ani nepozná. Keramický drez je hladučký a lesklý. Vyzerá luxusne a je aj najdrahší. Výrobcovia deklarujú, že kuchynská keramika je odolnejšia nárazom ako sanitárna. To je to, čoho sa zákazníčky najviac obávajú. Ak budeme teda veriť výrobcom, nemal by byť problém, pre keramiku, aj pád mrazenej sliepky na hranu drezu. Zopár keramických drezov som do kuchýň predal aj ja. Reklamáciu, alebo echo o rozbitom dreze so zatiaľ nemal. Keramika rozhodne stojí za zváženie. Ak naňho natrafíte v „akcii“ pouvažujte.

Okrem týchto materiálov na výrobu drezov, sú aj ďalšie, a stále pribúdajú. Jediné, čo ale stojí momentálne za zmienku, sú drezy z rovnakých materiálov, použitých na výrobu pracovných dosiek. Napríklad taký povrch „antishock“ od slovenskej firmy Polyston. Bezproblémov si môžete naplánovať drez v tom istom materiály, ako je pracovná doska, bar alebo obklad. A to bez spoja, ktorý by rušil dizajnovo, alebo pri práci.