• DSC_0375a.JPG
  • DSC_0385.JPG
  • skorec2.jpg
  • slide.jpg

Pozrite si môj návrh starého bytu v Piešťanoch. Zatiaľ sú to len výstupy z počítača mojej niekoľkohodinovej práce, ale ak sa zapáči, bude aj realizácia. 

Z pôvodného zariadenia sa snáď podarí zachovať dvere, respektíve obložkové zárubne a priznať pôvodnú tehlovú stenu upravenú na čierno. Kuchňa a obývací nábytok od Vogel design, sedačka, stolík Bonaldo, zrkadlo Fiam, závesné svietidlo Foscarini, veľkorozmerná podlaha od Livingwood Chateaux Classic dub antik. No a hlavne, už moje obľúbené, francúzke napínacie stropy a steny Clipso. V tomto prípade za kuchyňou ČB fotka starých piešťan "Námestie slobody", ktorá prechádza do ČB neba na strope, čiastočne je podsvietený skrytými LED nad kuchynským ostrovom.

.....viac na https://www.facebook.com/interierovydizajn.sk/

design by Marián Buček

 

 

 

 Dostala sa mi do rúk ponuka kuchyne Vogeldesign, ktorá je ešte stále vystavená v showroome firmy S.O.G. WOOD pri Trenčíne, kde sa vo svojej kráse teší na nového majiteľa. Môžeš ním byť práve Ty za menej ako 50% ceny...

 Jedná sa o kuchynu v tvare U, kde hlavná časť s drezom a vysokou skrinkovou zostavou je pri stene a ostatné dve časti sú v priestore. Je v prevedení masívneho orechu a laku vo vysokom lesku farby NCS 2005-Y. Pracovná doska HPL hrúbky 60mm. Barový pult TECHNISTONE hrúbky 120mm. Výsuvy na celej kuchyni sú Blum INTIVO a výklopy AVENTOS.

No a to podstatné CENA: Táto zostava vyrobená na mieru stála s DPH 8 948,-eur. Výpredajová ponuka je  4 400,-eur vrátane DPH (od 24.11. 2015 cena 4 000€), demontáže, dovozu, vykládky a montáže u Vás doma! A v prípade vlastnej montáže je cena 3 900,-eur (od 24.11. 2015 cena 3 500€)  Proste kvalitná, nabitá kuchyňa za naozaj dobrý peniaz. V prípade, ak chcete novú kuchynku a máte pocit, že by sa Vám dispozične hodila, dajte mi vedieť, pôjdem Vám ju ukázať naživo.

 V kuchyni je zahrnutá ešte táto výbava:

 - rohový výsuvný karusel Kessebohmer LeMans za 373,-eur

 - odpadkový kôš Franke za 129,-eur

 - drez Franke za 169,-eur

 - pult Technistone za 230,-eur

 - elektrický servo výsuv na kôš 230,-eur

 - osvetlenie komplet za 991,-eur

 - zástena so sklenenou svietiacou policou za 186,-eur

Tu je pár aktuálnych fotiek:

 

 

Tu sú presné rozmery kuchyne:

 Vďaka prvému návrhu, ktorý investora oslovil, som dostali relizáciu až v Prešove. 2.návrh klientskeho centra pre výdaj gastrolístkov sme očesali podľa požiadaviek investora, nacenili, spravili výrobnú dokumentáciu, šikovní výrobári z Vogeldesign vyrobili, a v Prešove sme na prvú šupu komplet namontovali. Takto teda môže vyzerať moja spolupráca s Vogeldesign..... Zákazka je teda úspešne dokončená :-)
Tu si môžeš pozrieť ako vyzeral prvý návrh:

 Pred pár dňami som bol na prezentácii noviniek kuchýň Sykora 2015. Veľmi ma potešil viditeľný posun tohto českého výrobcu kuchýň, s ktorým mám množstvo skúseností za posledných viac ako 13 rokov. To, čo ma najviac zaujalo bola kuchyňa Style. Prečo?

Ľudia majú radi všetko, z čoho majú príjemný pocit. A ak im pripomína dovolenku, detstvo, babičku alebo len súvisí s prírodou, nemusia tam byť len Levandule. A to je presne ten dôvod prečo je poslednú dobu tak populárne slovo Vintage (zastaralý, starodávny). Tak ako ešte pred 15 rokmi vyhľadávali Rustikál (vidiecky). Po období, maximálnej jednoduchosti tvarov farieb a materiálov, totiž vždy príde chuť na nejaké to hogo-fogo. Ako v odevnej móde, tak aj v interiéroch sa módne trendy špirálovite menia. Opakujú sa a zmeny nastávajú hlavne používaním nových technológií a materiálov. A to je aj prípad novej kuchyne od Sykoru, Style.

Keď si túto kuchynku rozmeníme na drobné, tak to bude vyzerať takto:

Predné plochy – jemne tvarovaný klasický rámik, na ktorom najmodernejšou technológiou saténový nástrek. Klasika v modernom materiáli umocnená tmavou úchytkou.

 

copyright Paťo Safko

 

 

Nádherný kúsok svetovej architektúry a dizajnu sa spojili koncom aríla 2015 v starej piešťanskej ELEKTRÁRNI na Staničnej ulici na výstave ISH SK 2015.

Budova, ktorá si už sama zaslúži obdiv (odporúčam navštíviť! Niečo ako povinné čítanie pre kreatívnu dušu Piešťanca), hostila fragment svetového kúpelňového dizajnu. Novinky vystavované na svetovej výstave vo Frankfurte nad Mohanom začiatkom roka.

Konečne som sa dostal k uverejneniu pár fotiek z výstavy nábytku v Milane v apríli 2014.

Bez zbytočných rečí, chronologicky, vyberám moje postrehy z návštevy Milána a moderného výstaviska FIERA MILANO.

zvonku sa nič podstatne nezmenilo, no vyzerá to stále zaujímavo

vstup na výstavisko

.....alebo použitie už vyrobenej kuchyne vo Vašom interiéri

 

Doba sa za posledných pár rokov zmenila. Dnes si veľká väčšina investorov, pri zariaďovaní interiéru, urobí dôkladný prieskum trhu, so zameraním na cenu. Oveľa dôkladnejší ako kedysi. Dôvod je jednoduchý. Väčšia dostupnosť informácií a tým väčší tlak na kvalitu a cenu produktov.

 ...alebo častá dilema pri výbere drezu do kuchynskej zostavy.                        

NEREZ (od českého slova NE„rezavět“), alebo ANTIKOR (od slova ANTI „korózia“) ako materiál extrémne hygienický, rozhodne predurčený na používanie v kuchyni. Ak sa Vám jedná hlavne o hygienu, nebojte sa škrabancov. Naopak, čím viac budete nerez škriabať, tým väčším antibakteriálnym účinkom sa Vám odvďačí. Ak ale chcete povrch bez škrabancov, na nerez zabudnite.

 Kedy navrhovať interiér. Prirodzene vtedy, keď to potrebujem:-) . Ale ten, kto už niekedy zariaďoval byt, alebo dom, vie, že čím lepšie a včasnejšie si zariaďovanie premyslí, tým menej chýb pri realizacii nastane. Lebo keď Vás na stavbe elektrikár, vodár, alebo plynár, zaskočia otázkou typu "'kam to dáme mladá pani", už bude pravdepodobne, neskoro. Či už riešite zariaďovanie interiéru úplne sami, alebo z intenzívnou pomocou odborníka, rozhodne neodkladajte plánovanie konkrétneho dispozičného riešenia miestnosti.

 

Tak ako je základom pre architekta pôdorys, tak počas celého procesu návrhu interiéru je najdôležitejšie mať neustále na pamäti interiér ako celok. Nadväznosť vstupu na dennú a nočnú časť. Farbu a materiál obývacej zostavy s kuchyňou.